top of page
Maariv2.png
יעקב בר-און

יוני 2021, מעריב און-ליין

בצהרי שבת תנצח אהרוני על מקהלת "אודיאנה", שהיא המייסדת והמנהלת המוזיקלית שלה, באחד מעשרת מופעי "קונצרטים פלוס", סופשבוע מוזיקלי של עמותת פליציה בלומנטל במרכז סוזן דלל. במופע שלה, "כשאור דולק בחלונו", תצדיע "אודיאנה" לסשה ארגוב, מגדולי המלחינים שלנו, במלאת 25 שנה לפטירתו (באיחור של כתשעה חודשים מחמת הקורונה). זאת אמורה להיות חגיגה מוזיקלית, כשהשירים יבוצעו בעיבודיהם של מלחינים מהשורה הראשונה בארץ.

בין המלחינים שנענו לקריאה לדגל - אייל באט, ארי בן-שבתאי, משה זורמן, אהרן חרל"פ, חיים פרמונט והגר קדימה [...]

Barak_Yavin.jpg

ברק יבין

מנהל הקונסרבטוריון למוסיקה במבשרת ציון

וחבר בחמישיית המתכת הישראלית

במהלך השנה החולפת זכיתי יחד עם חמישיית המתכת הישראלית להיות שותף בקונצרט מיוחד ויוצא דופן עם מקהלת אודיאנה והמנצחת ענת אהרוני. הקונצרט היה בנוי באופן מקורי עם חומרים מאוד קשים ומאתגרים. המקהלה בכל קונצרט שרה למופת ברמה גבוהה מאוד, ואני יחד עם חברי מחמישיית המתכת הישראלית יצאנו מכל קונצרט נפעמים, מרוגשים ועם תחושה שחווינו חוויה עמוקה ומיוחדת במינה. אני ממליץ בחום על המקהלה המדהימה הזאת, הרצינות, רמת השירה, והעומק בעבודה של הגוף הזה הופך אותו למקהלה מהשורה הראשונה בארץ, הראויה לתמיכה משמעותית.

הדס שטורמן.jpg

הדס שטורמן
מנצחת מקהלות

היה תענוג של ממש מכל הבחינות. בחירת הרפרטואר המיוחד, מבנה התכנית המגוון, ההתרחשות על הבמה מהרגע הראשון בעליית המקהלה לבמה, המעברים הזורמים בין השירים ובתוך השירים, המראה המאוד אסתטי של המקהלה [...] ההנחיה המעורבת והמרגשת של חברי המקהלה והביצוע המוקפד של כל היצירות על מגוון הסגנונות השונים. [...] שמחתי לשמוע את כל דקויות הרגשות ביצירה באות לידי ביטוי בשירת המקהלה שלך. היצירה של הגר קדימה עוברת בעוצמה רבה אל הקהל על כל מורכבותה. "בגני" מרגש עד דמעות והתפילה לגשם גרמה לגשם לרדת במשך שעתיים ללא הפסקה ולקשת נפלאה להתמתח בשמים. [...] מקסים!!! פשוט מקסים!

haaretz.png

חגי חיטרון
מבקר מוסיקה ב"הארץ"

הקונצרט של מקהלת "אודיאנה", שבסיסה בקיבוץ הרדוף (צפונית לאלוני אבא), עורר התפעלות — מהזמרה הצלולה הברורה, העריבה (גם הגברים!) [...] התוכנית — יצירות של נשים ( או על נשים, "קינת אריאנה" של מונטוורדי) היתה ערוכה היטב. הוכנסנו לעניינים — אל אווירה שלא מוגזם למעוד בגללה אל הכינוי "אווירה קסומה" — עם הילדגרד פון־בינגן, וממנה אל יצירות בנות זמננו מאת לוטם עזנר, קארלוטה פרארי, נעמי עטר, ציפי פליישר, הגר קדימה (מעניין במיוחד), נעמי שמר. בסיום פונקנו בעיבוד מעשה ידי מנצחת המקהלה, ענת אהרוני, ל"תפילת גשם" של יצחק אדל (המלים "גשם, גשם, נאנח שדה מחום", מאת לוין קיפניס) וביצירה שלה, "אדמה" למלים מאת חליל ג'ובראן.

Michael02.jpg

מיכאל שני

מנצח ומנהל מוסיקלי

נזדמן לי לא אחת להאזין בשנים האחרונות לשירת מקהלה זו בקונצרטים חיים ברחבי הארץ. בכל אותן ההזדמנויות התרשמתי ביותר מתוצאות עבודתה של ענת, אשר מציבה בפני זמריה סטנדרטים גבוהים הבאים לידי ביטוי בשירה הומוגנית, נקייה, מסוגננת ובעלת ייחודיות קולית אסתטית.

Eitan_Steinberg_edited.jpg

איתן שטיינברג
מלחין

המון תודות על הקונצרט הנהדר! יופי של תוכנית ויופי של עריכת התכנית. כל הכבוד על העבודה הרבה והאיכותית שאת משקיעה זה ניכר בכל תו ופרט. מאד נהנתי מהביצוע של היצירה, באמת באמת! פשוט כיף לעבוד איתכם! …

10646814_360662600725505_177511213980564

ריקה בר סלע
עורכת ב-"קול המוסיקה"

זה היה ערב כל כך מהנה, ואני מודה לך ולכל קולות השדה.  התוכנית יפה, מעניינת, מגוונת, ובלא ספק היא אתגר אמיתי. ומקהלת קולות השדה עומדת יפה באתגר שהיצבת בפניה. יש לה צבע משלה, והוא יפה,  וחבריה נענים למה שאת מבקשת מהם. את, ענת, קורנת ומקרינה, והמקהלה נענית, ויפה כל כך לראות זאת ולשמוע. עבודת המקהלה נראית רצינית, ומוכנה להתמודד עם אתגרים, ומגיע לך יישר כוח גדול מאד... בברכה, ובתודה על הערב היפה

Wolpe3_edited.jpg

מיכאל וולפה
מלחין ופדגוג

הופעתה של המקהלה הייתה לבטח אחת ההפתעות הטובות שהיו לי בחג המוסיקה השנה. [...] בכמה מן השירים שילבה ענת תנועה אשר תאמה היטב את יכולתם של זמרי המקהלה, והעבירה רוח קהילתית, הנאה אמיתית מן העשייה האמנותית של ההרכב, וחום אנושי, אשר נגע בלבבות.

Aharon_Harlap_edited_edited.jpg

אהרון חרל "פ

מנצח ומלחין

[...] הייתה לי שוב ההזדמנות לעבוד עם הקבוצה המעולה הזאת, ובעיני המקהלה התחזקה והשתבחה מאוד, והיא אף יותר מוזיקלית ומלהיבה. אין לי ספק שהם ראויים לכל העידוד והתמיכה הרצויה בכדי להגשים ולשמור את הפוטנציאל הנפלא שיש להם. אני צופה שעם המנצחת האנרגטית והמוכשרת מאוד - ענת אהרוני, הרמה הווקאלית הגבוהה שלהם, בטיפוח הנכון, המקהלה בוודאי תביא אושר גדול לקהלים צעירים וזקנים, וכתוצאה מכך הם יביאו תרומה ענקית לזירה הווקאלית בישראל.

12108878_1482505148745293_26316100515331

עינת זיגלמן
מוסיקאית

כותבת על מופע השקט: ממליצה בחום ללכת ולהשתתף בחוויה.
המופע אינו רק מדבר על שקט ורעש. אלא ממש מכניס את הקהל לחוויה משותפת עם המבצעים. מכיוון שהוא בנוי באופן כזה שאין הפסקות בין השירים, ואין מחיאות כפיים. אלא יש חוויה רצופה של נגינה נקיה ומדהימה של חמישיית המתכת. שירה נפלאה של המקהלה. תאורה וכוריאוגרפיה מדוייקת. אתה מוצא את עצמך בתוך חוויה חזקה ועמוקה של הקשבה.
אתה השקט... אתה הרעש...
וזה לא פשוט להגיע לאיכות כזו.
זה אינו מופע רגיל. זו ממש חוויה פנימית עמוקה.
מעבר לכך- החומרים מאוד מעניינים, מאוד לא שיגרתיים-אבל מקסימים. הרמוניים בדרכם המיוחדת. נהניתי עמוקות. תודה

סטנלי-ספרבר-01.jpg

סטנלי ספרבר
מנצח"

לפני כמה חדשים נכחתי בקונצרט מיוחד מאד של מקהלת "קולות השדה" בכנסיה הסקוטית בירושליים. הקונצרט, שכותרתו הייתה "שיר לאדמה" הכיל רפרטואר בנושא האדמה מכל קצוות תבל - רפרטואר מלא בחידושים ודמיון.
המקהלה שרה ברמה מקצועית ובנוסף גם הציגה תנועה מעניינת מאד תוך כדי השירה. המקהלה הצליחה לרתק את הקהל מתחילת הערב עד סופו.
ענת אהרוני, שלמדה אצלי ניצוח מקהלה באקדמיה, היא מנצחת מצוינת שלא עושה שום פשרות בעבודתה עם המקהלה שלה, וזה בא לידי ביטוי לאורך כל הקונצרט.
בנוסף לכל אלה, היא הלחינה את היצירה הכי מרשימה בקונצרט.
אני ממליץ בחום עליה ועל מקהלתה לתמיכה בהמשך דרכם.

p916475.jpg

דני אורסתיו
שדרן ועורך מוסיקלי ב-"קול המוסיקה"

בראיון עם ענת אהרוני לקראת מופע השקט

bottom of page