ברק יבין

מנהל הקונסרבטוריון למוסיקה במבשרת ציון

וחבר בחמישיית המתכת הישראלית

במהלך השנה החולפת זכיתי יחד עם חמישיית המתכת הישראלית להיות שותף בקונצרט מיוחד ויוצא דופן עם מקהלת אודיאנה והמנצחת ענת אהרוני. הקונצרט היה בנוי באופן מקורי עם חומרים מאוד קשים ומאתגרים. המקהלה בכל קונצרט שרה למופת ברמה גבוהה מאוד, ואני יחד עם חברי מחמישיית המתכת הישראלית יצאנו מכל קונצרט נפעמים, מרוגשים ועם תחושה שחווינו חוויה עמוקה ומיוחדת במינה. אני ממליץ בחום על המקהלה המדהימה הזאת, הרצינות, רמת השירה, והעומק בעבודה של הגוף הזה הופך אותו למקהלה מהשורה הראשונה בארץ, הראויה לתמיכה משמעותית.

הדס שטורמן
מנצחת מקהלות

היה תענוג של ממש מכל הבחינות. בחירת הרפרטואר המיוחד, מבנה התכנית המגוון, ההתרחשות על הבמה מהרגע הראשון בעליית המקהלה לבמה, המעברים הזורמים בין השירים ובתוך השירים, המראה המאוד אסתטי של המקהלה [...] ההנחיה המעורבת והמרגשת של חברי המקהלה והביצוע המוקפד של כל היצירות על מגוון הסגנונות השונים. [...] שמחתי לשמוע את כל דקויות הרגשות ביצירה באות לידי ביטוי בשירת המקהלה שלך. היצירה של הגר קדימה עוברת בעוצמה רבה אל הקהל על כל מורכבותה. "בגני" מרגש עד דמעות והתפילה לגשם גרמה לגשם לרדת במשך שעתיים ללא הפסקה ולקשת נפלאה להתמתח בשמים. [...] מקסים!!! פשוט מקסים!

חגי חיטרון
מבקר מוסיקה ב"הארץ"

הקונצרט של מקהלת "אודיאנה", שבסיסה בקיבוץ הרדוף (צפונית לאלוני אבא), עורר התפעלות — מהזמרה הצלולה הברורה, העריבה (גם הגברים!) [...] התוכנית — יצירות של נשים ( או על נשים, "קינת אריאנה" של מונטוורדי) היתה ערוכה היטב. הוכנסנו לעניינים — אל אווירה שלא מוגזם למעוד בגללה אל הכינוי "אווירה קסומה" — עם הילדגרד פון־בינגן, וממנה אל יצירות בנות זמננו מאת לוטם עזנר, קארלוטה פרארי, נעמי עטר, ציפי פליישר, הגר קדימה (מעניין במיוחד), נעמי שמר. בסיום פונקנו בעיבוד מעשה ידי מנצחת המקהלה, ענת אהרוני, ל"תפילת גשם" של יצחק אדל (המלים "גשם, גשם, נאנח שדה מחום", מאת לוין קיפניס) וביצירה שלה, "אדמה" למלים מאת חליל ג'ובראן.

מיכאל שני

מנצח ומנהל מוסיקלי

נזדמן לי לא אחת להאזין בשנים האחרונות לשירת מקהלה זו בקונצרטים חיים ברחבי הארץ. בכל אותן ההזדמנויות התרשמתי ביותר מתוצאות עבודתה של ענת, אשר מציבה בפני זמריה סטנדרטים גבוהים הבאים לידי ביטוי בשירה הומוגנית, נקייה, מסוגננת ובעלת ייחודיות קולית אסתטית.

איתן שטיינברג
מלחין

המון תודות על הקונצרט הנהדר! יופי של תוכנית ויופי של עריכת התכנית. כל הכבוד על העבודה הרבה והאיכותית שאת משקיעה זה ניכר בכל תו ופרט. מאד נהנתי מהביצוע של היצירה, באמת באמת! פשוט כיף לעבוד איתכם! …

ריקה בר סלע
עורכת ב-"קול המוסיקה"

זה היה ערב כל כך מהנה, ואני מודה לך ולכל קולות השדה.  התוכנית יפה, מעניינת, מגוונת, ובלא ספק היא אתגר אמיתי. ומקהלת קולות השדה עומדת יפה באתגר שהיצבת בפניה. יש לה צבע משלה, והוא יפה,  וחבריה נענים למה שאת מבקשת מהם. את, ענת, קורנת ומקרינה, והמקהלה נענית, ויפה כל כך לראות זאת ולשמוע. עבודת המקהלה נראית רצינית, ומוכנה להתמודד עם אתגרים, ומגיע לך יישר כוח גדול מאד... בברכה, ובתודה על הערב היפה

מיכאל וולפה
מלחין ופדגוג

הופעתה של המקהלה הייתה לבטח אחת ההפתעות הטובות שהיו לי בחג המוסיקה השנה. [...] בכמה מן השירים שילבה ענת תנועה אשר תאמה היטב את יכולתם של זמרי המקהלה, והעבירה רוח קהילתית, הנאה אמיתית מן העשייה האמנותית של ההרכב, וחום אנושי, אשר נגע בלבבות.

אהרון חרל "פ

מנצח ומלחין

[...] הייתה לי שוב ההזדמנות לעבוד עם הקבוצה המעולה הזאת, ובעיני המקהלה התחזקה והשתבחה מאוד, והיא אף יותר מוזיקלית ומלהיבה. אין לי ספק שהם ראויים לכל העידוד והתמיכה הרצויה בכדי להגשים ולשמור את הפוטנציאל הנפלא שיש להם. אני צופה שעם המנצחת האנרגטית והמוכשרת מאוד - ענת אהרוני, הרמה הווקאלית הגבוהה שלהם, בטיפוח הנכון, המקהלה בוודאי תביא אושר גדול לקהלים צעירים וזקנים, וכתוצאה מכך הם יביאו תרומה ענקית לזירה הווקאלית בישראל.

עינת זיגלמן
מוסיקאית

כותבת על מופע השקט: ממליצה בחום ללכת ולהשתתף בחוויה.
המופע אינו רק מדבר על שקט ורעש. אלא ממש מכניס את הקהל לחוויה משותפת עם המבצעים. מכיוון שהוא בנוי באופן כזה שאין הפסקות בין השירים, ואין מחיאות כפיים. אלא יש חוויה רצופה של נגינה נקיה ומדהימה של חמישיית המתכת. שירה נפלאה של המקהלה. תאורה וכוריאוגרפיה מדוייקת. אתה מוצא את עצמך בתוך חוויה חזקה ועמוקה של הקשבה.
אתה השקט... אתה הרעש...
וזה לא פשוט להגיע לאיכות כזו.
זה אינו מופע רגיל. זו ממש חוויה פנימית עמוקה.
מעבר לכך- החומרים מאוד מעניינים, מאוד לא שיגרתיים-אבל מקסימים. הרמוניים בדרכם המיוחדת. נהניתי עמוקות. תודה

סטנלי ספרבר
מנצח"

לפני כמה חדשים נכחתי בקונצרט מיוחד מאד של מקהלת "קולות השדה" בכנסיה הסקוטית בירושליים. הקונצרט, שכותרתו הייתה "שיר לאדמה" הכיל רפרטואר בנושא האדמה מכל קצוות תבל - רפרטואר מלא בחידושים ודמיון.
המקהלה שרה ברמה מקצועית ובנוסף גם הציגה תנועה מעניינת מאד תוך כדי השירה. המקהלה הצליחה לרתק את הקהל מתחילת הערב עד סופו.
ענת אהרוני, שלמדה אצלי ניצוח מקהלה באקדמיה, היא מנצחת מצוינת שלא עושה שום פשרות בעבודתה עם המקהלה שלה, וזה בא לידי ביטוי לאורך כל הקונצרט.
בנוסף לכל אלה, היא הלחינה את היצירה הכי מרשימה בקונצרט.
אני ממליץ בחום עליה ועל מקהלתה לתמיכה בהמשך דרכם.

דני אורסתיו
שדרן ועורך מוסיקלי ב-"קול המוסיקה"

בראיון עם ענת אהרוני לקראת מופע השקט

© 2020